Понад 50% українців не задоволені темпами відбудови зруйнованого житла Опитування 28.03.2024 17:56 Укрінформ Понад 50% опитаних, які стикнулися з руйнуванням житла або знайомі з особами, які стикнулися з руйнуванням житла внаслідок воєнних дій, не задоволені діями держави щодо його відновлення.
Про це на пресконференції в Укрінформі сказав безпековий аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Тарас Жовтенко, презентуючи результати загальнонаціонального соціологічного опитування щодо оцінки українцями зусиль держави з відновлення.
«51,7% скоріше не задоволені тим, як триває процес відновлення втраченого, пошкодженого або зруйнованого майна внаслідок російської агресії. Здавалося б, парадоксальна трошки ситуація, але поки триває російська агресія проти України, обстріли, руйнування того майна, яке є у громадян, зрозуміло, що безпекова ситуація не дозволяє місцевій владі вчасно реагувати на виклики, повʼязані з відновленням», – зазначив Жовтенко.
Цілком задоволеними діями держави з відновлення зруйнованого майна виявилися 24,8% опитаних. 23,5% не змогли визначитися з відповіддю.
При цьому, як йдеться у результатах опитування, 36% респондентів мають рідних, знайомих чи сусідів, чиє житло було зруйноване під час бойових дій чи повітряних обстрілів. Крім того, близько 7% респондентів повідомили, що їхнє житло було повністю чи частково зруйноване.
Загальнонаціональне опитування проведено Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології у період з 3 по 12 березня 2024 року на замовлення медіамережі «Вікно Відновлення» (UA Recovery Window Media Network).
Методом face-to-face опитано 2001 респондента віком від 18 років, які проживають у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві.
У Запорізькій, Харківській та Херсонській областях опитування проводилося лише на територіях, підконтрольних українському уряду і де не ведуться бойові дії.
Опитування проводилося за багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору населених пунктів на перших етапах та квотним відбором респондентів на заключному етапі. Вибіркова сукупність відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року.
Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Як повідомляв Укрінформ, за словами голови Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування Олени Шуляк, станом на початок лютого у застосунку «Дія» було зареєстровано майже 600 тисяч інформаційних повідомлень щодо пошкодженого або зруйнованого житла.
Фото: Мінвідновлення
Опитування Війна Війна з Росією Відбудова
Источник: www.ukrinform.ua