В Анкарі на вечорі з нагоди Дня Незалежності України збирали кошти на відбудову лікарні в Ізюмі

В Анкарі на вечорі з нагоди Дня Незалежності України збирали кошти на відбудову лікарні в Ізюмі 29.09.2023 14:53 Укрінформ В Анкарі відбувся благодійний вечір з нагоди Дня Незалежності України, метою якого, зокрема, був збір коштів на відновлення Ізюмської лікарні в Харківській області, якою опікується Фундація Олени Зеленської.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Дружина Президента України Олена Зеленська записала відеозвернення до учасників заходу.

“Відновлювати завжди важче, ніж руйнувати. Для руйнування вистачає кількох бомб і хвилин. Для відбудови потрібні роки. Але людські життя не можуть чекати. Не можна відкласти медичну допомогу до кращих часів. Наша Фундація змогла зібрати кошти на відновлення чотирьох операційних (Ізюмської лікарні – ред.), але цього замало, щоб лікарня повернулася хоча б до довоєнного рівня. Ми змушені і надалі просити про допомогу. Так виходить, що руйнують одні, а допомагають інші. Але саме це показує, хто насправді є людиною”, – сказала перша леді України.

Вона закликала до солідарності та взаємодопомоги, подякувала першій леді Туреччині Еміне Ердоган за допомогу та підтримку, зокрема в прийнятті дітей-сиріт з України в Анкарі, та Турецьку агенцію зі співробітництва та координації (ТІКА) за долучення до проєктів Фундації.

“Цей прийом є знаком поваги та вдячності до Туреччини, до наших міжнародних друзів, до всіх вас… Гуманітарна сфера також є нашим пріоритетом. Зокрема, наші перші леді опікуються дітьми-сиротами, евакуйованими з України. Вони піклуються про навколишнє середовище, освіту, психічне здоров'я – до речі, ключова тема нещодавнього Саміту перших леді та джентльменів. Здоров’я дуже важливе для стійкості нації, особливо здоров’я дітей. Тому ми ще раз просимо вас підтримати нашу першу леді в її прагненні відновити лікарню в Ізюмі”, – сказав Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар, звертаючись до присутніх.

Дипломат подякував турецькому народові та президентові Ердогану за внесок у боротьбу України з російським агресором.

“Потужний голос Туреччини чують в ООН, НАТО, на Кримській платформі та багатьох інших міжнародних форумах. Реалізація Формули миру Президента Зеленського дозволить швидше закінчити війну. Це дасть змогу Україні й надалі експортувати зерно на світові ринки. Це зробить світ безпечнішим”, – наголосив Боднар.

Почесним гостем заходу від турецької сторони був міністр торгівлі Омер Болат.

“З нагоди 32-ї річниці Незалежності України я щиро вітаю наших українських друзів тут від імені турецької нації та нашого президента Реджепа Тайїпа Ердогана. Я висловлюю співчуття рідним українців, які втратили свої життя через війну, та хотів би висловити ще раз нашу відданість незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України”, – сказав Болат.

Він наголосив на твердій позиції Туреччини щодо підтримки України, готовності й надалі допомагати у відродженні та відбудові, а також розвивати торгівлю та взаємовигідне співробітництво між державами.

Благодійний вечір з нагоди Дня Незалежності в Анкарі / Фото: Ольга Будник, Укрінформ

На заході були присутні представники міністерств і відомств, парламенту, оборонних (державних і приватних) підприємств, бізнесових та ділових кіл, іноземні та українські дипломати, представники українських спілок, що діють у всіх регіонах Туреччини, представники турецьких та іноземних ЗМІ.

Як повідомляв Укрінформ, у Стамбулі 21 вересня відбувся турецько-українсько-японський бізнес-форум.

Лікарня Туреччина Благодійність Ізюм

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *