Як визначити, що сидерати пора закладати в ґрунт

Сидерати — трави, що вирощуються для поліпшення структури ґрунту, підвищення його родючості, знищення грибкових хвороб. Агротехнічний прийом приносить відчутну користь при дотриманні правил посадки і загортання зеленої маси в ґрунт, інформує Ukr.Media.

Вибір сидерата для осінньої посадки

Після збору врожаю потрібно посадити трави, що володіють холодостійкістю, не бояться заморозків, швидко нарощують зелену масу. Це рослини із сімейства хрестоцвітних — гірчиця, суріпиця, ріпак. Також можна посадити фацелію, вику, гречку. Сидерати активізують сапрофітну мікрофлору ґрунту, яка збагачує ґрунт азотом, фосфором і калієм. Сапрофітні бактерії є антагоністами грибкових інфекцій: фітофторозу, фузаріозного в'янення, сірої та чорної гнилі. Коріння рослин розпушують ґрунт, роблячи його водо- і повітропроникним. Під час посадки трав потрібно враховувати правило сівозміни: хрестоцвіті культури не садять на грядки, де планується вирощувати капусту, редиску, редьку, бобові — квасолю і горох.

Визначення часу загортання

Недосвідчені городники, прагнучи наростити побільше зеленої маси, затримуються з її обробкою. У результаті стебла трав стають грубими, що ускладнює їхнє перегнивання, рослини зацвітають, а насіння потрапляє на грядки. Оптимальні терміни — коли рослини досягають висоти 20-30 см (залежно від культури), починають набирати бутони.

Основне правило загортання в ґрунт

Глибоке переорювання сидератів помилкове. На великій глибині рослини погано розкладаються. Свіжа органіка перекриває дорогу надходженню вологи з верхніх шарів ґрунту. Без доступу кисню зелена маса всередині ґрунту не перегниває, а закисає.

Попереднє скошування зеленої маси

Залишати сидерати під зиму без закладення неправильно. У цьому випадку рослини не розкладаються, частина з них навесні пускається в ріст. Надземну частину рослин скошують за допомогою тримера або газонокосарки без піддону для збору трави. Зелену масу відносять у компостну яму. Коренева система, що залишилася в ґрунті, покращує його структуру.

Поліпшення родючості ґрунту

На бідних ґрунтах має сенс не виносити зелену масу за межі ділянки. Її обкошують і залишають на грядці. Під шаром снігу трава перегниває, залишки навесні йдуть під перекопування.

Закладення сидератів без використання газонокосарки

Дачникам, які не мають автоматизованої техніки, зручніше провести захід за допомогою плоскоріза або мотики. Кореневу систему сидератів частково підрізають, траву закладають на глибину, що не перевищує 8-10 см. При цьому частина зеленої маси закопується в ґрунт, інша залишається на поверхні як органічна мульча.

Сидерати — недорогий і ефективний спосіб поліпшити родючість і структуру ґрунту, зробити його більш легким і пухким. Особливо важливо вирощувати трави після картоплі, томатів, огірків — культур, які часто піддаються хворобам. Агроприйом сприяє знезараженню ґрунту.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *