Грошова допомога військовим при звільненні: суд вирішив, чи є 10 років служби обовʼязковою умовою

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (ВС) України сформулював позицію щодо виплати одноразової грошової допомоги за вислугу років військовим при звільненні. Йдеться про виплату 25% місячного забезпечення за кожен повний календарний рік військової служби.

Про це повідомляє П’ятий апеляційний адміністративний суд, передає Судово-юридична газета. Таким чином, ВС сформував правову позицію згідно з якою поняття “календарна вислуга років” застосовується не для позначення необхідної для призначення допомоги вислуги років, а для визначення розміру грошової допомоги: “у розмірі 25/50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожен повний календарний рік служби”.

Аналіз наведених законодавчих приписів дає підстави для висновку, що право на виплату одноразової грошової допомоги у розмірі 25% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби набувають військовослужбовці, крім військовослужбовців строкової військової служби, при звільненні зі служби за власним бажанням, через сімейні обставини, або інші поважні причини перелік, яких визначається КМУ, які мають вислугу 10 років і більше.

Таким чином, у законі прямо не вказано на те, що право на призначення та виплату одноразової грошової допомоги виникає саме за наявності 10 і більше календарних років вислуги.

Скільки Україна витрачає на виплати військовим

На грошові виплати українським військовослужбовцям йде третина державного бюджету. Так, за сім місяців 2023 року на це держава витратила майже 520 млрд гривень. Ще майже 280 млрд грн за цей час пішло на військове забезпечення Збройних Сил, зокрема на купівлю техніки та продуктів харчування. Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів України. Зазначається, що всього за січень-липень 2023 року держава витратила 1,64 трлн гривень, з яких 231,8 млрд гривень — у липні.

Нагадаємо, що для довгострокового виходу на пенсію учасників бойових дій у чоловіків має бути страховий стаж не менше 25 років, а у жінок — не менше 20 років. Крім того, законодавством передбачено достроковий вихід на пенсію за віком і для членів сімей загиблих учасників бойових дій: батькам, дружинам, чоловікам.

Раніше Інформатор розповідав, хто з пенсіонерів отримає надбавку у серпні.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *