Кременчуцький дитсадок замовив кухонний термометр за 384 млн грн: подробиці конкурсу

Ясла-дитсадок у Кременчуці Полтавської області замовив тендер на придбання кухонного термометра за 384 млн грн. Відповідний договір про закупівлі було опубліковано 28 серпня.

Таку інформацію розміщено на порталі публічних закупівель Prozorro. Пізніше, однак, укладений договір розірвали через технічну помилку, оскільки справжня вартість приладу становить лише 120 грн.

Переможцем конкурсу, який був готовий продати термометр за сотні мільйонів гривень, став місцевий підприємець Андрій Чорноіван. Однак після укладення договору замовник звернув увагу, що в тендері припустилися технічної помилки і замість справжньої вартості вказали сильно завищену. Після цього договір розірвали.

Скандали з закупками

Нагадаємо, що в червні стався скандал довкола забезпечення шкільних укриттів у Дніпровському районі Києва. Виявилося, що освітяни з районної держадміністрації витратили мільйони гривень бюджетних коштів на сковорідки, кухонні комбайни і навіть музичні інструменти, які, за задумом посадовців, необхідні столичним дітям в укриттях під час повітряних тривог.

Зокрема, У грудні 2022 року Управління освіти Дніпровської РДА оголосило тендер на закупівлю 12 “комплектів обладнання для обробки продуктів харчування в укриттях” на понад 1,5 млн грн. Тоді ж товари і були закуплені. Зокрема, мова йде про овочерізки Robot Coupe CL50. Вартість одного такого девайсу обійшлася освітянам в 131 958 грн, а вся закупівля в 1 583 496 грн.

У листопаді 2022 року для Мистецького ліцею “Зміна”, що також у Дніпровському районі столиці, закупили “технологічне обладнання в укриття закладу освіти” у кількості 2 штук. Мова йде про багатофункціональні сковороди iVario Pro 2-S з сенсорним LED дисплеєм та USB портом для завантаження рецептів. Вартість одного девайсу становить 725 700 грн, тож вся закупівля обійшлась ліцею в 1,2 млн грн.

Управління освіти Дніпровської РДА у квітні 2023 року оголосило тендер і вже закупило “Музичні інструменти для психологічного розвантаження дітей в укриттях під час повітряних тривог”. Мова йде про 306 шкіряних барабанів різного розміру та 153 комплекти молоточків для барабанів загальною вартістю 882 262 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Київський метрополітен придбав два нових потяги: всі подробиці закупки
  • Від початку повномасштабного вторгнення в Києві витратили майже 300 мільйонів гривень на ремонт парків
  • А могли б купити дрони! В Одесі під час війни вирішили відремонтувати будівлю суду за 106 млн грн

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *