Які чинники впливають на формування вартості житла

На сучасному ринку нерухомості зміцнюється тенденція до постійного здорожчання. Спочатку через пандемію, а тепер у зв’язку з війною вартість квадратних метрів зростає. І поки що не вбачається жодних причин для її зниження.

7419_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

Експерт Flombu.com розповіли, які чинники впливають на формування вартості житла і що змінилося у пріоритетах українців під час купівлі нерухомості.

Локація

Одним із найважливіших чинників, який впливає на встановлення ціни на нерухомість, є її місце розташування. Ідентичні за параметрами квартири у різних районах вартуватимуть по-різному. Водночас однокімнатна квартира у центрі міста може коштувати, як трикімнатна, розташована на околиці.

Тип будинку

Вартість житла на вторинному ринку відрізняється з огляду на те, з якого матеріалу його зведено. Квартира у цегляному будинку коштуватиме більше, аніж у панельному. Водночас помешкання, що належить до забудови 80−90-их років (і панельні, і цегляні будинки), дешевше, аніж новобудова.

Планування

Старе планування здешевлює квартиру. Також на ціну нерухомості впливає нове, але нестандартне планування.

Поверховість

Квартири на перших і останніх поверхах дешевші за помешкання на середньому рівні. Річ у попиті. Скажімо, житло на верхньому поверсі обирає обмежена категорія мешканців: переважно сім’ї без дітей або ті, хто живуть одні.

Вигляд з вікна

Непривабливий вигляд з вікна «змінусує» від ціни за житло 1−2%. Також на ціну помешкання вплинуть, наприклад, електричні споруди під вікнами.

Стан під’їзду

Доглянутий під’їзд, навпаки, додасть нерухомості вартості. Якщо зробити ремонт у під’їзді, можна сподіватися на вищу вартість усіх квартир у будинку.

Перспектива добудови

Якщо квартиру можна розширити — вбік чи вверх — її вартість буде вища, ніж помешкання, де така можливість не передбачена.

Також на ринку вище цінуються квартири у будинках зі своїми внутрішніми двориками.

Тип опалення

Ціна на квартиру коригується з огляду на вид опалення. За попитом центральне опалення в житлі поступається індивідуальному. Відповідно, вартість помешкання, де встановлено індивідуальне опалення, вища.

Стан квартири

Ще донедавна стан квартири майже не впливав на її ціну. Тепер — навпаки. Зараз клієнти хочуть усього готового, щоб в’їхати і комфортно жити.

Тож на вартість оселі впливає наявність і якість ремонту, зокрема замінені труби і сантехніка.

Упорядкованість документів

Належний стан документів на нерухомість у рази підвищує ймовірність покупки житла. Цей чинник є підставою для зниження ціни, якщо документи проблемні, або ж утримує вартість оселі, якщо документи на квартиру упорядковані. Наприклад, якщо у квартирі замість пічного опалення облаштовано газове, а документально це не зафіксовано, власнику доведеться або самостійно узаконити такі зміни, або ж врахувати це у вартості житла.

Що змінилося у формуванні ціни на нерухомість під час війни

Як зазначила Лариса Кучеренко, засновниця компанії «Рентком», під час війни знизився інтерес українців до новобудов з електричним опаленням: за можливого блекауту клієнти бояться залишитися без світла і можливості підключитися до хоч якогось опалення.

Відповідно, зросла вартість помешкань з газовим та альтернативними видами опалення. Також збільшилася кількість клієнтів, яких насторожує розташування житла неподалік від стратегічних об’єктів. Зріс попит на помешкання на середніх поверхах і з доступом до укриття.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *