Яких змін на ринку нерухомості чекати українцям

В Україні продовжують працювати сотні забудовників. Наразі лише в Києві будуються 188 житлових комплексах. І, незважаючи на війну, собівартість будівництва зростає.

3994_mycollages-10-scaled.jpg (29.15 Kb)

Про це пише obozrevatel.com.

Вартість квартир у новобудовах та на вторинці

У січні минулого року різниця між квадратом в однокімнатній квартирі у новобудові та на вторинці у Києві була на рівні 2,3 тис. грн (48,3 тис. грн у новобудові та 50,6 тис. грн — на вторинці). Тобто на вторинці було приблизно на 4,7% дорожче.

На вторинці зростають значно швидше, ніж у новобудовах. Оскільки на вторинці вартість зафіксована в доларах і миттєво змінюється у гривні після подорожчання валюти.

Ціни в новобудовах теж залежать від курсу, однак формуються залежно від вартості будівельних робіт. Хоча коли дорожчає долар, зростуть ціни і на імпортні матеріали, послуги деяких підрядників тощо.

У червні різниця між вартістю у новобудові та на вторинці сягнула вже 15,6% (50,3 тис. проти 58,1 тис. грн на вторинці).

Що спричинить зростання цін

Вартість нерухомості неодмінно зростатиме й на первинному ринку. На це впливатимуть зокрема й відключення електроенергії.

Забудовникам доводиться або відкладати проведення робіт (що також призводить до зростання вартості), або використовувати генератори.

«Від початку цього року собівартість будівельних робіт уже зросла на 10−15%. Унаслідок валютних коливань і збільшення вартості перевезень дорожчають матеріали. Окрема стаття видатків, що в поточних умовах важко прогнозована, — електроенергія. Заживити процеси на майданчику від генератора дуже дорого. Варто також згадати про зростання оплати праці будівельників», — розповідає Анна Лаєвська, комерційна директорка «Інтергал-Буд».

Забудовники не можуть миттєво та значно підвищити ціни, бо втратять покупців.

Тому замість цього вимушені зменшити маржинальність, змінювати планування — робити все, щоби зменшити собівартість будівництва.
Нагадаємо, у травні 2024 року середня вартість оренди однокімнатної квартири у Києві — 17 853 грн, а в області — 10 375 грн.

За весну середня ціна у столиці не змінилася. На 23% зменшилася середня ціна на однокімнатну квартиру у Закарпатській області та у Черкаській області — на 13%.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *