Попит на нове житло в Україні є низьким і специфічним

Скасування фіксованого курсу долара в Україні не призведе до зростання цін на первинному ринку нерухомості. Гравці ринку не очікують різких стрибків “баксу”, а попит на нове житло залишається низьким і специфічним , що не дозволяє збільшувати ціни. Так, українці купують переважно невеликі квартири (40-70 кв. м) у вже добудованих будинках .

7419_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

Такий прогноз озвучив співзасновник та керуючий партнер INSPI Development Володимир Семенцов. “Як і протягом минулих дев’яти місяців 2023 року рівень попиту становить максимум третину від довоєнного рівня . А в загальному співвідношенні з наявною пропозицією – це лише 15-20%. І в найближчій перспективі зростання попиту малоймовірне”, – наголосив фахівець.

Також, за його словами, попит на нове житло розподілено нерівномірно. Понад 70% покупців цікавляться квартирами у вже побудованих будинках та ЖК або ж в окремих чергах ЖК на завершальних стадіях будівництва. Семенцов перерахував такі фактори, що визначають інтерес до нових квартир :

локація із максимальною захищеністю від можливих ракетних обстрілів та атак “Шахедів”, тобто західні регіони країни, а також міста з максимальною ефективністю роботи ППО;
ціна та площа квартир: найбільш затребуваними є з площею від 40 м2 до 70 кв. м;
способи придбання: наявність розстрочки, загальних іпотечних програм із комерційними банками, знижки та акційні пропозиції;
репутація девелопера: активність будівництва, відкритість та поступливість перед інвесторами, які вклали кошти ще до початку широкомасштабного вторгнення;
якість об’єкта будівництва: клас об’єкта, поверховість, використовувані будматеріали, об’єкти інфраструктури, що створюються, наявність рекреаційного потенціалу і т.п.
Експерт нагадав, що ціноутворення на первинному ринку житла базується на курсі долара . Однак через стабільну ситуацію на валютному ринку найближчим часом це не позначиться на вартості квадратних метрів.

“Протягом другої половини жовтня та у листопаді глобальні зміни у вартості житла на первинному ринку малоймовірні… На ринку з’являються нові якісні проекти, включаючи сервісні апартаменти, які згодом можуть зайняти нішу орендного житла. Однак повноцінний розвиток ринку можливий після настання української перемоги” “, – резюмував Семенцов.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *