Спрогнозували зростання оренди квартир у Києві

В Україні вже у вересні можуть зрости ціни на оренду квартир. Подорожчання пов’язане із традиційним зростанням цін у вересні кожного року.

7419_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

Президент Асоціації спеціалістів нерухомості (АСНУ) Юрій Піта прогнозує: ціни восени можуть зрости приблизно на 10%. “Те, що коштувало 8-9 тисяч, може зрости в ціні до 9-10 тисяч”, – розповідає експерт у коментарі OBOZREVATEL. Причин для такої тенденції є кілька. Головна – традиційне сезонне зростання попиту. До вересня у великі міста, насамперед Київ, повертаються студенти, розпочинається активний бізнес-сезон. Крім того, розпочинається навчальний рік у школах, тому батьки разом із дітьми повертаються до столиці.

І хоча і попит, і ціни все ще не досягли рівня до повномасштабної війни, якщо порівнювати попит на квартири з весняним, нині спостерігається зростання кількості угод (оренди). “Очікуємо на підвищення цін близько 10%. Насамперед говоримо про Київ”, – зазначив експерт.

“Ціни справді підвищуються. Ніхто не хоче здавати свою квартиру дешево. А ви б здавали квартиру, на якій планували заробляти, в якій робили ремонт за ціною, з якою квартира ніколи не окупиться? Квартири у гривневому еквіваленті подорожчали, ремонт теж у гривні став дорожчим. А оренда у нас, навпаки, подешевшала за час цієї війни”, – каже київський рієлтор Максим.

Після початку повномасштабної війни частина власників житла, чекаючи на швидке її закінчення, пропонувала значні знижки на квартири. Однак в оголошеннях вказували: “ціна діє на час воєнного стану”. Воєнний стан триває з лютого минулого року, і тепер власники квартир попереджають орендарів про перегляд ціни.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *