На заміській ділянці не обійтися без багаторічних рослин. Красиві декоративні кущі для дачі та саду день за днем створюють неповторну атмосферу, допомагають розділити простір на зони, інформує Ukr.Media.
Чагарниках знаходиться місце в живій огорожі і при облаштуванні бордюрів. Рослини різних розмірів і форм — це відмінна прикраса для всього саду.
Пишно квітучих рослини дуже багато, але обираючи декоративні культури для дачі, зверніть увагу не тільки на їх красу, але і на складність догляду.
Чим менше догляду потрібно для вирощування та чим довше чагарник зберігає свій яскравий образ, тим він цінніший для дачника.
Красиві кущі для дачі:
Бузок
У природі налічується кілька десятків видів бузку. Культурних сортів і гібридів налічується ще більше. Всі рослини добре зимують у середній смузі. Вони віддають перевагу сонячним місцям і без клопоту розростаються на будь-яких ґрунтах.
Чубушник
Садовий жасмин або як його називають чубушник зацвітає трохи пізніше бузку. По саду і на дачі красивий декоративний чагарник розносить вишуканий аромат, а білі, прості квітки приваблюють сотні комах запилювачів.
Наявні сорти чубушника відрізняються один від одного термінами цвітіння, формою і розмірами віночків. При цьому всі рослини дуже морозостійкі, не піддаються нападам шкідників і рідко уражуються хворобами.
Айва японська
Гарний плодовий чагарник для дачі та саду має широку розкидисту крону, покритою жорстким листям темно-зеленого забарвлення. Забарвлення сортів вражає своїм різноманіттям: жовті, червоні оранжеві. Є з чого обрати.
Жимолость
В нашому кліматі прекрасно себе почувають кущі жимолості справжньої, татарської, капріфоль та інших видів. Рослини висотою від півтора до трьох метрів густо всіяні листям. Молода зелень і пагони мають блакитнуватий відтінок. У червні кущі вкриваються трубчастими білими, жовтуватими, рожевими і помаранчевими квітами, які мають тонкий аромат. Після їх відцвітання з'являються червоні, помаранчеві або темні плоди.
Мигдаль трилопатевий
Яскравою прикрасою ділянки стане рослина трилопатевого мигдалю. Декоративний чагарник або невелике деревце заввишки до 3 метрів зацвітає до появи листя, вкриваючись яскравим хмарою з квіток. Віночки можуть бути пофарбовані в рожеві, малинові, коралові тони. Квітки щільно сидять на пагонах, тому крона здається повністю рожевою.У середній смузі рослини можуть підмерзати, тому молодий мигдаль на зиму вкривають, а для посадки обирають ділянки, захищені від вітру.
Гортензія
Якщо на ділянці багато тіні, декоративні чагарники на дачі почувають себе пригнічено, погано ростуть і цвітуть. Порятунком для дачника стане тіньолюбива гортензія. Вона добре росте як сама так і в групі. Кулясті або розлогі кущі гортензії, завдяки зусиллям селекціонерів радують дачників білими, рожевими, блакитними і зеленуватими суцвіттями, якими можна милуватися в саду.
Шипшина
Численні фото невибагливих чагарників для дачі з цією назвою демонструють рослини, які несхожі зовні між собою. Це пояснюється тим, що «шипшина» — ім'я збірне, що об'єднує десятки видів культурних і дикорослих троянд.
Всі вони, на відміну від садових сортових і гібридних красунь, невибагливі і щедро діляться своєю красою і корисними плодами з дачником. На ділянці обов'язкової знайдеться місце розі зморшкуватою з простими або махровими квітками діаметром до 8 см, солодкувато-пряним ароматом і забарвленням у всіх відтінках від білого до густо-рожевого.
Світлолюбна рослина не вимоглива до родючості ґрунту, але боїться застою води і погано реагує на підвищену кислотність ґрунту.
Спірея
Фото цих самих невибагливих чагарників для дачі незмінно викликають хвилю захоплення. Дуже різні зовні, спіреї покриваються білими або рожевими квітами, вражають декоративним листям і діляться на дві великі групи. Завдяки наявності і компактним формам, і великих сортів спіреї допомагають у створенні живої огорожі, вони незамінні в групових посадках, але і в самоті не загубляться на ділянці, ставши його яскравою прикрасою.
Форзиція
Дивовижна рослина: ранньою весною гілки форзиції густо усипані сонячно-жовтими квітами, і лише, коли вони опадуть — з'являється молоде листя. Цей чудовий чагарник, в першу чергу, унікальний саме своїм цвітінням.
Єдине, що обов'язково варто врахувати при покупці саджанця: форзиція теплолюбна, і для посадки в холодних регіонах підходять не всі її види — деякі навіть при укритті у суворі зими підмерзають, і побачити їх у цвітіння не вдається.
Калина
Калину можна назвати по-справжньому невибагливим чагарником, але її краса і користь ягід окупають зусилля, необхідні для догляду за рослиною. В садах можна побачити й декоративні види калини, і звичайні екземпляри. Навесні та в перші дні літа кущі калини буквально всипають витончені пишні шапки суцвіть. Цвітіння триває до двох тижнів.
Однак при загальній невибагливості калина вимагає постійного поливу і захист від шкідників. Цей красивий декоративний чагарник для дачі та саду дуже «люблять» попелиці, які з калини легко розселяються по іншим рослинам.
Джерело: ukr.media