Чому жовтіє кактус: основні причини, які потрібно знати

Більшість квітникарів, вирощуючи кактуси, не надають особливого значення догляду за цією рослиною, вважаючи її невибагливою. У принципі так воно і є, але тоді чому кактус жовтіє, не цвіте або зовсім не хоче рости? Все просто! Як і будь-яка інша рослина, у кактуса є свої особливості, які обов'язково потрібно враховувати під час догляду, інформує Ukr.Media.

Спочатку грамотно підберіть місце

Це має бути найсонячніше вікно в приміщенні і розташовувати ємність з кактусом потрібно саме на підвіконня, а не на полички та інші підставки. Тільки в період спокою, який у сукулентів проходить взимку, їх можна помістити в тінь.

Розмір контейнера підбирається залежно від виду рослини і розміру кореневої системи, який залежить від віку. Як матеріал для ємності краще використовувати глину. У глиняному горщику ґрунт швидко просихає і охолоджується. Але можна використовувати і пластмасу. Форма контейнера має бути круглою, а сам він забезпечений дренажною системою.

Підбираючи субстрат, потрібно пам'ятати, що він має бути пухким, низькокислотним, а також повітро- і водонепроникним. Зазвичай класичний рецепт ґрунту являє собою суміш листової землі, річкового піску (1:1) з додаванням торфу і деревного вугілля.

Світло і температура — найважливіші фактори, які слід враховувати при догляді за сукулентами. Кактуси дуже світлолюбні і за нестачі освітленості їм не допоможуть ні тепло, ні волога для нормального розвитку.

Зимувати рослини можуть за температури п'ять-п'ятнадцять градусів. Після зимівлі привчати кактуси до прямого сонця потрібно поступово. Полив кактусів здійснюється тільки в період вегетації, який триває із закінчення весни до початку осені. Взимку вода кактусам не потрібна. Поливати можна як у ємність, так і в піддон, коли ґрунт добре просохне. І запам'ятайте: краще недолити!

Чому кактус жовтіє?

Одним з варіантів може бути нестача поживних речовин, в цьому випадку можна підгодувати сукулент комплексним добривом і забезпечити максимально комфортні умови. Або, як крайній захід, пересадити рослину в більш грамотно підібраний субстрат. Ще випадки, за яких кактуси можуть жовтіти — це наявність паразита-кліща і порушення режиму поливу. У першому — рослину потрібно обробити відповідним фугніцидом і можливо зробити суху пересадку. А в другому — зменшити кількість рідини і стежити, щоб кактус не переохолоджувався.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *