Як вирощувати кавуни і дині у відкритому ґрунті новачкові: хитрощі городника

Вирощування кавунів і динь не надто легкий процес. Щоб баштанні культури порадували соковитими і солодкими плодами, їм необхідний особливий догляд, інформує Ukr.Media.

Вкрай важливо вибрати правильне місце під посадку. Кавуни і дині люблять добре освітлені ділянки. Також культури воліють певні типи грунту — чорноземи з суглинками або легкий піщаний ґрунт.

Перед тим, як посадити баштан, переконайтеся, що в майбутньому дорослі рослини не опиняться в тіні дерев або чагарників. Як тільки плоди почнуть дозрівати, їх потрібно заховати від палючих променів сонця. На допомогу прийдуть папір або інший покривний матеріал.

У дощову прохолодну погоду плоди ризикують стати жертвою шкідливих мікроорганізмів. Щоб уникнути зайвих проблем, необхідно помістити під зав'язь дощечку. Крім того, бажано насипати піску біля основи головного стебла. Всі ці дії перешкоджають контакту баштанних з сирою землею.

Якщо ваш город знаходиться в північних широтах, доведеться враховувати наступний нюанс — через високий рівень грунтових вод коріння баштанних культур може розмокнути і згодом загнити. Щоб цього не сталося, потрібно змусити вегетативні органи рослин розростатися вшир, а не вглиб.

Як домогтися зміни напрямку росту коренів? Для цього між рядами баштанних рослин риють канавки, в які в подальшому буде надходити вода. Поливати культури необхідно тільки в жарку погоду. На наступний день після поливу ґрунт розпушують і вносять солому.

Також важливо проводити обрізку зав'язей і батогів.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *