Експерти розкрили секрети, як довести до стиглості перці та баклажани, які вчасно не дозріли

Те, що можна збирати незрілі томати, а потім довести їх до потрібного ступеня зрілості, знають практично всі дачники. Але ось про те, що такій самій процедурі можна піддати перці й баклажани, багато хто чомусь навіть не здогадується. І втрачають частину врожаю. Виправляємо цю прикру прогалину, інформує Ukr.Media.

Перці та баклажани за певних умов має сенс знімати з грядок відкритого ґрунту і в теплицях ще зеленими, а потім вже доводити до стиглості в інших умовах. Таким чином ви можете елементарно врятувати до 25-30 відсотків урожаю, які втратили б, залишивши плоди на рослинах.

Що характерно, процес дозарювання для зазначених культур практично не відрізняється від томатів. Утім, давайте по порядку.

Що малося на увазі під "певними умовами"? Насамперед — стійке зниження нічної температури до +5 градусів або трохи нижче. Якщо цього не відбувається, то знімати перці та баклажани для дозарювання передчасно — зберігатимуться вони погано.

Другий важливий нюанс — для дозарювання годяться великі плоди. Дрібноту краще пустити на заготовки одразу або вжити у своєму вигляді. Останнє стосується тільки перців, оскільки в їжу вони придатні і не зовсім дозрілими.

Знімати плоди треба тільки в суху сонячну погоду. Кожен плід необхідно насухо витерти і помістити в ємність із хорошою вентиляцією: наприклад, у ящик із дерев'яних планок або пластиковий, але обов'язково з отворами.

Ємності з плодами встановлюють у темному приміщенні з температурою повітря не більше +10-12 градусів і вологістю 80-90 відсотків. У таких умовах перці та баклажани дозріють за місяць.

При цьому ви можете прискорити процес приблизно вдвічі. Просто ємності з плодами розміщують при кімнатній температурі (але також у темряві), а між ними укладають або стиглі яблука, або, як роблять деякі, банани. Процес дозарювання скорочується до двох тижнів. А якщо ви розмістите плоди на підвіконні на фользі, то й до 10 днів.

Однак досвід показує: поспішати тут все-таки не варто. Прискорення дозарювання загрожує погіршенням якості плодів, а то й зовсім їх захворюванням, що закінчується повною непридатністю.

Ті, хто вважає за краще збирати насіння овочевих культур власноруч, можуть отримати від дозарювання додатковий профіт. Річ у тім, що насіння з дозарюваних плодів проростає швидше, і відсоток схожості в нього помітно вищий, ніж в інших.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *