Якою має бути нічна температура для огірків, що вирощуються на грядці та у теплиці

На кожній дачній ділянці ростуть огірки. Хоча цей овоч і користується популярністю, культивувати його не настільки легко, як здається на перший погляд. Особливо важливим для нормального розвитку огірочків є відповідний температурний режим, інформує Ukr.Media.

Яка температура має бути у нічний час для вирощування огірків на грядці

Температура вдень і вночі не повинна сильно відрізнятися одна від одної. Проміжок має бути у межах 7° C.

Відповідний температурний режим для нічного розвитку овочів

З особливою увагою спостерігайте за зниженням температурного режиму. Якщо він знизиться до +10° C і більше, молоді паростки стануть жовтими і загинуть.

Температура ґрунту вночі має бути не нижчою за +16-18° C. Але паростки з'являться швидше, якщо температура землі буде вищою за температуру повітря.

Мінімальна і максимальна температура, яка є дозволеною

Найвища дозволена температура для рослин + 42° C. За умови підвищення до +35° C вже з'являються труднощі з плодоношенням. Сформовані зав'язі піддаються засиханню і осипанню, на кущах можна помітити павутинного кліща, а пилок стає безплідним. За підвищеної температури батоги стають старими, оскільки у кореневої системи знижується здатність до вбирання.

Щоб огірки не загинули через аномальну спеку, потрібно додатково поливати і самі грядки, і прилеглі території. Зрошення допомагає знизити поверхневий перегрів культур, а також охолоджує ґрунт. За можливості шпалери слід прикрити легким агроволокном.

Також огірки можуть постраждати і через переохолодження. Здебільшого таке трапляється у північних регіонах. На відкритих грядках важко організувати постійне тепло, але можна скористатися кількома хитрощами, що допомагають створити оптимальні умови:

 • Висівають рослини поруч з будівлями, де відсутні протяги, але є сонце.
 • Шпалери для огірків ставлять у міжряддях високих рослин. Цей спосіб не підходить для південних регіонів, оскільки огірки можуть піддатися перегріву.
 • Під час зниження температури нижче за +10° C коріння припиняє підживлюватися з ґрунту. У зв'язку з цим культури уражаються різними захворюваннями і можуть загинути. Якщо насіннєвий матеріал покласти у землю, що замерзла, паростки не зможуть зійти, поки ґрунт не прогріється.

  Вночі не має бути різких змін температури, оскільки через це відбудеться зниження врожайності. У такому разі краще огірки вирощувати у парнику або теплиці.

  Які дії треба зробити у разі зниження оптимальної температури

  Існують деякі методи, за допомогою яких можна вберегти посадки від тривалих заморозків.

  Грядка з гною

  Гнойову грядку споруджують за два тижні до посадки. Гній обережно складіть у рівну купку і рясно полийте.

  Від грядки має виходити пара. Зверху гною насипте шар ґрунту, який завтовшки не менший за 30 см. Через два дні після початку горіння висадіть у лунки насіння. За наявності загрози заморозків прикрийте посадки плівкою або спанбондом.

  Утеплена грядка

  Це аналог попередньої грядки, але замість гною використовують:

  • трави;
  • бадилля;
  • листя;
  • харчові відходи.

  Дугоподібні споруди і покривний матеріал

  Зберегти огіркову лозу допоможуть пластикові дуги і укривні матеріали. Краще скористатися білим спанбондом.

  Підмерзле листя огірків може врятувати препарат "Епін". Він допоможе у випадках:

  • підмерзання рослин;
  • пожовтіння листя;
  • щоденних дощів і несподіваного похолодання;
  • нападів попелиць та інших паразитів.

  Під час відновленні батогів можна застосувати такі засоби:

  • "Циркон";
  • "Нарцис".

  Використання добрив

  Тривалі похолодання влітку погано впливають на розвиток овочів. Краї листочків світлішають, утворення зав'язей затримується. Рослини необхідно підгодувати карбамідом або сечовиною.

  Настоянка готується перед використанням. Для приготування розводять речовину (1 ст. л.) у відстояній воді (10 л). Обробляти культуру можна і за сухої, і за похмурої погоди.

  Процедуру проводять через кожні три доби, поки листя не позеленішає.

  Народні методи

  Від несподіваних холодів врятувати огірки допоможуть трава та гілки: можна накрити ними овочі, а також скористатися мульчею, для укриття застосовується руберойд.

  До того ж у таких випадках застосовують розчин борної кислоти. Розведеним у гарячій воді (10 л) порошком (5 г) обприскують батоги після заходу сонця.

  Така процедура рятує огірочки від похолодання і допомагає створити імунітет до багатьох захворювань.

  Ефективна температура для розвитку огірків у тепличній споруді

  Температура у теплиці має бути не нижчою за +20-22° C, ґрунту — +16-18° C.

  Після появи сходів температурний режим у приміщенні має бути не нижчим за + 20° C. Необхідно створити незначне надходження повітря до розсади.

  Щойно на паростках з'являться перші кілька листочків, у теплиці потрібно створити постійне тепло (+22-24° C).

  Джерело: ukr.media

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *