Основні причини, через які утворюється пустоцвіт на тепличних огірках

Велика кількість пустоцвіту — одна з найбільш неприємних звісток, яку дачники можуть отримати від своїх огірків. І далеко не завжди причина прихована в допущених агротехнічних помилках, інформує Ukr.Media.

Відрізнити жіноче суцвіття від чоловічого дуже просто: в першому випадку перед квіткою буде сформований маленький зародок огірочка.

Причини появи пустоцвіту

 • При посіві свіжого насіння часто першими з'являються саме чоловічі квіти і тільки потім жіночі. Краще використовувати для посадки насіннєвий матеріал 2-4 річної давності. Прищіпніть верхівку, пускайте пасинки другого порядку, які також своєчасно прищипують. Зробіть пасинок головним стеблом.
 • Порушений температурний режим, особливо це стосується сильної тривалої спеки, що змінюється затяжними дощами. Обприскати огірки слабким розчином борної кислоти.
 • Огірки в теплиці посаджені занадто тісно. Крім провітрювання, виконуйте періодичне проріджування листя, що сприяє найбільшому загущення. За раз намагайтеся не обривати багато листя, щоб не травмувати рослини.
 • Причиною відсутності достатньої кількості жіночих квіток може бути порушення живлення. Найчастіше це пов'язано з надлишком азотних добрив в ґрунті, коли батоги і листя ростуть бурхливо, а в якості «нагороди» городнику — одні пустоцвіти в пучках. У цій ситуації потрібно внести фосфорну підгодівлю. В 10 л гарячої води розведіть 2 ст. л. суперфосфату і дайте складу як слід настоятися. Інший варіант — настій деревної золи.
 • Затримка формування жіночих квіток може бути пов'язана з частими поливами огірків холодною водою (наприклад, зі шланга). Оптимальна її температура повинна знаходитися на рівні + 25 C. Важливо, щоб вода не була холодніше ґрунту.
 • Надмірний полив також може стати причиною формування пустоцвітів на огіркових батогах. У цій ситуації слід підсушити ґрунт протягом декількох днів. Як тільки листочки злегка підв'януть, кущі почнуть видавати жіночі квітки. Головне тут, надмірно не пересушити ґрунт.
 • Багато городників в паніці починають обривати всі пустоцвіти, розраховуючи, що замість них рослини почнуть давати жіночі квітки. Робити цього не потрібно, так як ніякого зв'язку немає, а ось погіршити в подальшому запилення такими діями можна запросто.

  Джерело: ukr.media

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *