Коли викопувати хрін, щоб був максимально гострим

Як і коли викопувати хрін має знати кожен городник, який вирощує на своїй ділянці цю пряну рослину. Практично жодна заготівля на зиму не обходиться без листя або коріння хрону, інформує Ukr.Media.

Час викопування

Навесні коріння викопують рано. Треба не пропустити час, поки не почали рости пагони. Як тільки розтане сніг і відтане ґрунт на городі, можна братися до викопування. Одночасно рослини пересаджують на нове місце.
Восени слід дочекатися, коли пожовтіє і поникне на кущах нижнє листя. Це ознака того, що пора викопувати корінь хрону для зберігання на зиму.
У який час можна викопувати хрін для заготівлі відповідь однозначна — влітку з середини липня. Саме в цей час домогосподарки починають солити огірки.

Увага! Теплої осені корінь хрону може рости довго, тому поспішати прибирати його на зберігання не рекомендується. Дочекайтеся, коли почне відмирати нижнє листя, і починайте викопувати.

Викопуємо хрін правильно

Для збирання коренів використовують вила, лопату або спеціальний інструмент, призначений для викопування коренеплодів.

Щоб хрін добре зберігався взимку, копати слід обережно. Спочатку підкопайте рослину навколо, потім потягніть за бадилля і витягніть хрін. Корінь може бути довгим, тому підкопуйте глибоко.

Струсіть землю, обріжте листя і помістіть коренеплід під навіс для просушування. Листя обрізають так, щоб залишилися черешки завдовжки 2-3 см.

Тепер ви знаєте — як і коли копати корінь хрону.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *