Перші заморозки: як врятувати урожай

А Ви ще не весь урожай в саду прибрали? Не поспішайте панікувати!

Для початку радимо не нехтувати прогнозом погоди. Якщо обіцяють нічні заморозки, не полінуйтеся прибрати хоча б частину врожаю, інформує Ukr.Media.

Розглянемо, як реагують на заморозки різні рослини:

Малина ремонтантна. Навіть після невеликого морозу ягоди стають водянистими, втрачають смак і аромат. Але не викидати ж їх? Звичайно, ні: можна зварити варення з такої малини або ж заморозити її.

Горобина, аронія, калина, шипшина. Цим рослинам холод не страшний. Калина тільки солодше стане (її і збирають після першого морозця).

Глід, обліпиха. Перший темніє і не зберігається. Обліпиха стає м'якою – лопаються її клітини, і сік витікає всередину плода. Швидко заморозьте вцілілі плоди або відіжміть з них сік.

Груша. Прибирайте урожай до того, як температура повітря опуститься нижче +8 градусів. Підморожені груші стають м'якими, несмачними, втрачають аромат. Єдиний вихід – пустити на переробку, зрізавши підмерзлі частини.

Яблуня. Яблука, які потрапили під мороз не зберігаються. Відразу ж готуйте з них компот або варення. І не забувайте про ще один чудовий варіант – печіть шарлотки.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *