Ізраїль наказав закрити ключове газове родовище компанії Chevron

Ізраїль наказав закрити ключове газове родовище компанії Chevron 10.10.2023 06:24 Укрінформ Ізраїль наказав закрити ключове газове родовище "Тамар" у східному Середземномор'ї, яким керує компанія Chevron, із міркувань безпеки після нападу бойовиків ХАМАС на країну.

Про це пише Європейська правда із посиланням на Bloomberg, передає Укрінформ.

"У зв'язку з ситуацією, що склалася, служба безпеки розпорядилася тимчасово припинити постачання природного газу з родовища Тамар", – йдеться в заяві міністерства енергетики країни.

"Відкриття газових родовищ в Ізраїлі за останні два десятиліття змінили економіку країни, і закриття родовища, розташованого приблизно в 50 милях на захід від Хайфи, ставить під загрозу плани Ізраїлю стати головним регіональним постачальником. У серпні Ізраїль заявив, що буде експортувати більше газу до Єгипту з цього проєкту на тлі зміцнення зв'язків зі своїм сусідом", – йдеться у повідомленні.

Частина поставок до Єгипту йде до Європи, де покупці все більше покладаються на альтернативи російським трубопровідним поставкам. У короткостроковій перспективі зупинка родовища може призвести до зниження обсягів подальших поставок або навіть затримок. Ціни на газ в Європі зросли на 14%.

"Chevron вивчає можливості розширення видобутку в Ізраїлі та постачання палива на сусідні ринки або перетворення його на СПГ для Європи, включаючи можливість будівництва плавучого заводу.

Несподівані суботні атаки ХАМАСу – і подальша відповідь Ізраїлю – ставлять питання про майбутню безпеку регіону", – додає Bloomberg.

"Нашим головним пріоритетом є безпека нашого персоналу, громад, в яких ми працюємо, навколишнього середовища і наших об'єктів", – йдеться у заяві компанії Chevron. Компанія продовжує постачати газ клієнтам в Ізраїлі та регіоні з іншого великого проєкту під назвою "Левіафан".

Нагадаємо: газ на родовищі "Тамар" видобувається з шести свердловин, видобуток з кожної становить приблизно від 7,1 до 8,5 мільйонів кубометрів на добу.

Газ Ізраїль Війна

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *