Підживлення розсади огірків в домашніх умовах: чи потрібна вона та як правильно це зробити

Головне завдання при вирощуванні будь розсади — отримати міцні, здорові і добре розвинені рослини. Часто досягти цієї мети допомагає підгодівля. Однак цей процес у випадку з розсадою огірків має свої особливості. Про них розповіли експерти, інформує Ukr.Media.

Особливості підгодівлі розсади огірків

Головна особливість полягає в тому, що ця процедура по догляду потрібна сіянцям тільки в певних випадках. По-перше, підгодівлю слід провести, якщо ви посадили насіння огірків в дуже бідний ґрунт. По-друге, розсаду слід підгодувати, якщо рослини подають зовнішні сигнали про брак поживних речовин.

  • Сіянці ростуть повільно або зовсім зупиняються в розвитку.
  • Розсада виглядає ослабленою, кволою, а листя маленьке за розміром.
  • Яскравий зелений колір листя змінюється на жовтий.

При цьому фахівці нагадують, що поганий стан розсади може бути викликаний неправильним або поганим доглядом. Якщо всі процедури виконуються правильно і регулярно, підгодівлю слід провести.

Як підгодувати розсаду огірків

Підживлення розсади огірків сприятливо позначається на формуванні міцної кореневої системи, а також добре розвиненій надземній частині рослин. Для розсади огірків проводиться коренева підгодівля, тобто рідкий розчин добрив необхідно влити під корінь, в ґрунт.

Терміни підгодівлі огірків

Перша (або єдина) підгодівля проводиться після появи одного-двох справжніх листочків. Друга підгодівля здійснюється рідко, і тільки якщо в ній дійсно є необхідність. Зазвичай її проводять за три-чотири дні до висадки сіянців в теплицю або відкритий ґрунт.

Чим підгодувати рослини

Кращий засіб для підгодівлі розсади огірків — комплексне добриво, що містить необхідні макроелементи (азот, фосфор, калій) і мікроелементи (залізо, мідь, цинк, бор).

Правила внесення добрив

За одну-дві години перед внесенням добрив потрібно обов'язково полити всі рослини. Підживлювати краще вранці або ввечері.

Важливо, щоб живильний розчин не потрапив на самі рослини. Якщо це все-таки сталося, їх потрібно відразу витерти тканиною або ватним диском, змоченим в чистій воді.

Готувати розчин добрив слід строго по інструкції до конкретного препарату. Вкрай важливо дотримуватися всіх правил, дозування і запобіжні заходи.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *