Початківці садівники нерідко намагаються забезпечити лохині такі умови, у яких вона росте в дикій природі. У підсумку садять кущі в низинах і не можуть дочекатися плодоношення. У чому ж справа і які ще помилки ми допускаємо?
Корінню лохини потрібна не тільки волога, але і хороша циркуляція повітря, тому до вибору місця для рослини необхідно підійти відповідально. Всупереч різним думкам, в природі лохина росте не на болотах, а на їх околицях і купинах, де часом буває сухо. Тому низини із застоєм води для ягідного куща абсолютно не підходять. Але не тільки неправильно вибране місце не дозволяє отримати багатий врожай корисних ягід, інформує Ukr.Media.
Невідповідний субстрат
Лохина не плодоносить на будь-якому ґрунті. Їй потрібна саме кисла земля з рН 3,5-4,5. Навіть на торфовищі, на якому добре росте щавель, кислотності лохині недостатньо. Тому перед садінням потрібно обов'язково перевірити рН і за потреби підкислити ґрунт. Врахуйте: на ділянках з рН вище 5,5 американська чорниця, так ще називають цю ягоду, не плодоносить, а її листочки через погане засвоєння азоту стають світло-зеленими.
Лохина краще всього росте на легкому піщаному і торф'яному ґрунті без застою вологи.
Посадка в тіні
Лохина непогано росте в тінистих місцях, але не плодоносить. Навіть якщо і з'явиться кілька ягід, вони будуть кислими та несмачними. Щоб на рослині сформувалися соковиті та корисні ягоди, необхідне хороше освітлення. Тому лохину слід висаджувати на відкритій сонячній ділянці, захищеній від вітру.
Внесення органічних добрив
Гній, пташиний послід та іншу органіку, в якій міститься багато азоту, при вирощуванні лохини використовувати не можна. Такі підживлення можуть спалити рослину. Вносьте в ґрунт тільки комплексні мінеральні добрива (наприклад, Фертику, Кемиру, Растворін).
Нерегулярні підживлення
Без регулярної підгодівлі рослина змінює забарвлення листя і стає кволою. Замість перерахованих вище комплексних добрив можна використовувати сульфат амонію, сульфат калію, сірчанокислий магній, суперфосфат і сульфат цинку. Азотні добрива (сульфат амонію) потрібно вносите в три етапи: під час початку сокоруху — 40% від річної норми азотних добрив, на початку травня — 35%, а на початку червня — 25%. Це приблизно по 70-90 г добрива на один кущ.
З липня до наступної весни азотні добрива не використовуйте.
Фосфорні добрива (суперфосфат) вносьте влітку і восени з розрахунку 100 г на один кущ. Сульфат магнію застосовуйте один раз за сезон з розрахунку 10-15 г на один кущ, а сульфат калію і сульфат цинку — теж один раз по 2 г на кущ.
Рідкісний полив
При вирощуванні лохини не можна допускати пересихання ґрунту в посадковій ямі, але і застою води теж потрібно уникати. Інакше рослина може загинути.
Поливайте лохину 2 рази на тиждень, витрачаючи по 1 відру на дорослий кущ. При цьому відро води виливайте у 2 прийоми: рано-вранці і ввечері в той же день після заходу сонця. У другій половині літа особливо важливо стежити за поливом, оскільки нестача вологи під час плодоношення негативно позначається на кількості і якості врожаю.
У спеку не тільки частіше поливайте лохину, але і обприскуйте водою вранці і ввечері крону кущів, щоб вони не перегрілися.
Також при вирощуванні садової чорниці врахуйте, що ця рослина не любить попередників, особливо серед овочевих культур. До посадки кущів на ділянці можуть рости тільки багаторічні трави, які не удобрювали органікою.
Джерело: ukr.media