Різьбленого листя монстери не дочекаєтеся без цих підказок: проблема вирішиться миттю

А ви знали навіщо взагалі монстері ажурне листя? Вчені з'ясували, що так рослина адаптується до умов життя. Монстера росте в тропічних лісах, де світла до землі доходить мало. Коли монстера підростає, то дотягується листям до тих місць, куди частково проникають сонячні промені, які потрібні для забезпечення процесу фотосинтезу. Таким чином вона як би ловить сонячні промені і забезпечує собі життя, інформує Ukr.Media.

У квартирі умови життя звичайно інші. Тому монстера не завжди виглядає так, як хотілося б.

Чому листя монстери не стає ажурним?

В першу чергу є природна причина. Молода монстера не буде давати різьбленого листя. Перші свіженькі листочки можуть бути цільними. Вам потрібно просто чекати і забезпечувати їй належний догляд. Далі буде різьблене і ажурне листя.

Чому не вдається домогтися різьбленого листя у дорослої монстери і що робити, щоб вона "різала" листя?

Очевидно, що головна причина прихована в освітленні. Монстера — досить велика і розлога рослина, а тому ставлять її найчастіше не на підвіконня, а в глибині кімнати. Там світла їй може не вистачати. Якщо листя дрібне і суцільне, без порізів, значить справа в освітленні. Переставте її ближче до вікна. В ідеалі на підвіконня західної або східної орієнтації. Тільки не на південне: монстера не виносить прямих сонячних променів, вони залишають на листках опіки.

У більшості випадків зміна місця розташування і поліпшення освітлення допомагає вирішити проблему. Але про всяк випадок розповімо вам і про інші варіанти.

Інші причини непрямі. Вони також негативно позначаються на декоративному вигляді листя і побічно можуть вплинути на те, що монстера перестане ростити різьблене листя.

  • Рослині може не вистачати вологи. Особливо небезпечна для неї низька вологість повітря. В таких умовах зростання листя може сильно сповільнитися, воно почне висихати. Тому монстеру потрібно регулярно і рясно обприскувати. І звичайно ж не забувати поливати.
  • Наступна непряма причина — це нестача харчування. У монстери об'ємна надземна частина, для утримання якої рослині потрібно досить багато не тільки води, але і харчування. Тому раз в 3-4 тижні потрібно підгодовувати монстеру комплексним складом, який буде заповнювати недолік мікро- і макроелементів. Взимку підгодівлі можна скоротити. Не буде харчування — рослина просто перестане випускати нове листя, а якщо і буде, то воно буде дрібним і цільним.
  • Повітряне коріння монстери грає важливу роль в житті рослини: додатково забезпечує її вологою і харчуванням. Тому у жодному разі не рекомендуємо обрізати його. Вкоротити трохи можна, але видаляти, намагаючись навести красу, не варто.
  • Джерело: ukr.media

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *