Цибуля вже зібрана, а тепла пора ще не закінчилася. Але дуже хочеться скористатися і вільним місцем, і літом, яке ще не закінчилося, інформує Ukr.Media.
Здавалося б, питання "що посадити після цибулі?" може здатися надто перебільшеною проблемою. Але за фактом грамотна сівозміна може поліпшити результат ваших праць в рази (неправильне чергування рослин на ділянці може бути причиною поганого урожаю). А також посприяє відпочинку землі на ділянці.
Оскільки кожен овоч має свої особливості, необхідно ретельно планувати, що сіяти. Припустимо, якщо кілька років поспіль на одне і те ж місце ви висаджували томати або капусту, а потім посадили якісь інші овочі, не варто дивуватися, що вони будуть погано рости. Річ у тім, що вони витягують з ґрунту весь фосфор і азот, які відповідають за ріст і велику кількість врожаю.
Ще один факт може бути дуже важливим для планування висадки рослин — якщо таке сталося, що поруч росли культури, які сильно піддані атакам фітофтори, то новим посадкам це загрожує найбільшою мірою, якщо вони їй піддаються.
Враховуйте також вплив одних рослин на інші (вони можуть пригнічувати або навпаки підсилювати зростання один одного). Дуже радимо попередньо ознайомитися з усією інформацією по сусідству тих овочів, що плануються до висадки після збору врожаю цибулі.
Вибираємо відповідні культури
Якщо враховувати повну річну сівозміну, тоді варто вибрати і планувати висадку на те ж місце в наступному році томатів або огірків, буряк з кабачками або ж моркву.
Взагалі рекомендується щороку складати так званий план городу. Це допоможе легше враховувати всі правила сівозміни і грамотно підібрати ту культуру, що ви будете садити після цибулі.
Не можна висаджувати по сусідству рослини, що належать до одного виду та родини, пам'ятайте про це!
Вся річ у тім, що нові посадки зажадають від вас багато уваги і зусиль, так як вони схильні до одних видів шкідників. Це, власне, відповідь на запитання, чи можна після цибулі садити часник.
Найбільш відповідними культурами на висадку в той же рік після цибулі будуть ті, що мають швидкі терміни дозрівання, інакше ви не дочекаєтеся врожаю, бо вони просто не встигнуть визріти.
По сусідству не повинно бути овочів з однаковим мінеральним складом, наприклад, не варто садити поруч цибулю-порей.
Ось список, що можна садити після цибулі:
- Якщо є бажання скористатися місцем, що звільнилося у серпні, варто зробити вибір на користь шпинату з салатом і пекінської капусти. Ці рослини не завантажать ґрунт і збережуть його до весни.
- Можна висадити редис, якщо роботи заплановано на початок вересня. Це овоч воліє короткий світловий день і тому встигне порадувати вас рясним урожаєм.
- Якщо ж грядок у вас було дуже багато і стільки салату вам не потрібно, то не варто залишати цю ділянку без роботи — посійте сидерати. Ці рослини допоможуть структурувати ґрунт, захистять його від сонця і послужать додатковим добривом.
- Якщо ви хочете навесні висадити на цій ділянці хрестоцвіті (капусту, ріпу, брукву), тоді в серпні самий час посадити овес чи жито.
- Якщо ж ви плануєте навесні посадити томати, тоді рекомендуємо на початку осені висадити сидерати хрестоцвіті (суріпиця, ріпак).
Тепер ви ознайомилися з основними правилами вибору та сусідства на грядках і можна робити план.
Джерело: ukr.media