Буряк — це популярний овоч, багатий на вітаміни та мінерали. Восени традиційно починається збирання врожаю та його заготівля на зиму. У яких умовах і за якої температури зберігати буряк, щоб він не згнив узимку, розповіли агрономи, інформує Ukr.Media.
Коли збирати буряк і як заготовити овоч на зиму
Пожовтіння і засихання стебел сигналізують про готовність буряка до збирання. Однак час збору врожаю залежить від регіону та кліматичних умов.
Щоб зберегти коренеплоди взимку, їх необхідно правильно підготувати. Овочі слід вчасно зібрати, обрізати бадилля та просушити. За гарної погоди буряк можна сушити прямо на грядці, але не на ґрунті, а на мішковині. Коренеплоди необхідно розкладати в один шар, залишаючи між ними простір.
Мити буряк не рекомендується — це скорочує термін зберігання і створює умови для поширення грибної інфекції. Достатньо лише зняти ґрунт, не пошкодивши поверхню овочу.
Оптимальні умови зберігання буряка
Льох вважається найбільш відповідним місцем для зберігання буряка. Коренеплоди там довго зберігають свіжість, і їх зручно використовувати в міру потреби.
Для тривалого зберігання експерти порадили температурний режим у межах +1°C…+3°C і підтримувати вологість повітря на рівні 80-90%. Якщо всіх умов дотримано і коренеплоди здорові, буряк може зберігатися до восьми місяців.
Однак слід пам'ятати про необхідність регулярно перевіряти стан врожаю, видаляючи пошкоджені екземпляри.
У чому зберігають буряки взимку
Буряк можна зберігати в тирсі. Цей метод допомагає зберігати свіжість урожаю. При цьому тирса має бути вологою, пояснили фахівці.
Якщо садівник вибирає для цих цілей поліетиленові пакети, важливо переконатися, що в них є отвори для вентиляції. Це дасть змогу уникнути скупчення конденсату, який може спровокувати гниття буряків.
Оптимальним варіантом для зберігання вважаються картопляні мішки. Вони мають пористу структуру, що дає змогу коренеплодам «дихати», і не створюють конденсат. Деякі підвішують мішки, щоб уникнути контакту з підлогою.
Джерело: ukr.media