Глава Держатому на конференції МАГАТЕ: Ядерна галузь Росії більше не може вважатися надійною Фото 18.09.2024 16:17 Укрінформ Після початку повномасштабної війни російська ядерна галузь не може вважатися надійною, а український досвід переходу на нові типи палива для АЕС може бути корисним для країн Європи.
На цьому наголосив голова Держатомрегулювання Олег Коріков у виступі під час супутніх заходів у рамках 68-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу ядерного регулятора.
"Зважаючи на масштабну агресію РФ проти України, подальша співпраця та закупівля ядерного палива у російського виробника є неможливою та стала б фінансуванням військової агресії РФ проти України. Загалом вся російська ядерна галузь більше не може вважатися надійною. Український досвід переходу на нові типи ядерного палива є унікальним і, безсумнівно, може бути корисним для країн ЄС, в яких сьогодні експлуатуються 19 енергоблоків радянського дизайну", – сказав Коріков.
Він нагадав, що всі українські атомні енергоблоки дизайну ВВЕР-1000 (окрім тимчасово окупованої ЗАЕС) забезпечені ядерним паливом виробництва американської компанії Westinghouse. Крім того, у 2023 році розпочато дослідну експлуатацію палива виробництва Westinghouse на енергоблоці №2 ВВЕР-440 Рівненської АЕС, а цьогоріч – дослідну експлуатацію на енергоблоці №1 РАЕС.
Коріков повідомив, що за період використання тепловиділяючих збірок Westinghouse з 2015 року на реакторах ВВЕР-1000 не зафіксовано жодних порушень умов безпечної експлуатації енергоблоків. ДІЯРУ також провела державну експертизу ядерної та радіаційної безпеки впровадження альтернативної тепловиділяючої збірки виробництва компанії Westinghouse для реакторів типу ВВЕР-440.
Як повідомлялося, під час 68-ї Генеральної конференції МАГАТЕ у Відні міністр енергетики України Герман Галущенко закликав усі країни-члени агентства дати одностайну відповідь Росії за злочинні атаки на цивільну енергетичну інфраструктуру й окупацію Запорізької АЕС.
Фото: snriu.gov.ua
МАГАТЕ Війна Ядерна безпека Війна з Росією Держатом
Источник: www.ukrinform.ua