Нафта подорожчала на 1,5% через перебої з поставками на Близькому Сході 02.01.2024 11:59 Укрінформ Ціни на нафту зросли на 1,5% 2 січня під час першої сесії нового року через потенційні перебої з постачаннями на Близькому Сході після військово-морського зіткнення в Червоному морі й сподівання на високий попит у святкові дні й економічний стимул у Китаї.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє enkorr.
Ціни на нафту марки Brent зросли на $1,20, або на 1,5%, до $78,24 за барель, тоді як ціна на нафту West Texas Intermediate у США коштувала $72,66 за барель, що на $1, або на 1,4%, більше.
Опитування Reuters серед економістів і аналітиків передбачило, що цього року нафта Brent коштуватиме в середньому $82,56 за барель, що трохи вище, ніж середній показник у $82,17 за 2023 рік. Аналітики прогнозують, що слабке світове зростання обмежить попит, але очікують, що геополітична напруженість забезпечить підтримку.
У неділю, 31 грудня 2023 року, вертольоти США відбили атаку підтримуваних Іраном бойовиків хуситів на контейнеровоз Maersk у Червоному морі, потопивши три кораблі хуситів і вбивши 10 бойовиків, підвищуючи ризики перетворення війни між Ізраїлем і Газою у більш широкий регіональний конфлікт.
«На ціну на нафту може вплинути загострення ситуації в Червоному морі у вихідні й пік сезону попиту під час фестивалю весни в Китаї», — сказав Леон Лі, аналітик CMC Markets у Шанхаї, маючи на увазі свято Нового року за місячним календарем, яке відзначається на початку лютого.
Лі додав, що прогнозований попит у святкові дні в Китаї також підвищує очікування відновлення цін у січні.
Більш широкий конфлікт може закрити ключові водні шляхи для транспортування нафти, такі як Червоне море й Ормузька протока у Перській затоці. Після морського бою іранський військовий корабель поплив у Червоне море, повідомили в понеділок іранські ЗМІ.
Принаймні чотири танкери, які транспортують дизельне й авіаційне паливо з Близького Сходу й Індії у Європу, пливуть навколо Африки, щоб уникнути Червоного моря, свідчать дані стеження за рухом суден.
У неділю урядові дані показали, що в Китаї очікування інвесторів щодо нових заходів стимулювання зросли після того, як виробнича активність у грудні скоротилася третій місяць поспіль.
Стимул може прискорити економічне зростання, потенційно підвищити попит на нафту в другій за величиною країні, що споживає нафту, а також підтримати ціни.
нафта Електронні торги
Источник: www.ukrinform.ua