>

Фото: SuperAgronom.com
Гуртівці та роздрібні продавці в Україні продовжують знижувати вартість кавунів. Станом на ранок вівторка, 28 липня, великі партії баштанних можна було придбати за 8 грн/кг, тоді як напередодні роздрібна ціна становила 12 грн/кг, інформує УНІАН.
Як зазначають аналітики «Столичного ринку», великий гурт — це покупці, які одразу закуповують товар цілою фурою.
«Це оптові торговці, які можуть організувати продаж у багатьох точках Києва та Київської області. Вони викуповують цілу фуру — сьогоднішні ціни становили 8-9 грн/кг. Для дрібніших гуртових покупців — від 100 кілограмів — вартість складає від 10 до 12 грн/кг, залежно від розміру та сорту», — зазначено в огляді.
При цьому, за словами аналітиків, роздрібна ціна кавунів на ринку напередодні коливалася в межах 12-13 грн/кг. Варто відзначити, що на столичному ринку в цьому сезоні облаштовано найбільший торговий майданчик саме для реалізації кавунів.
Читати також: Пропозиція українського кавуна попри окупацію південних територій зростає
Стосовно львівського ринку «Шувар», то тут, як повідомляє УНІАН, кавун продають у середньому по 18 гривень за кілограм. За вихідні ціна цього фрукта знизилася з 22,5 грн/кг.
«Цього року продаж кавунів у Львові розпочався з вищої ціни, ніж у 2025-му, однак і зниження вартості плоду відбувалося активніше. Минулого року кавун на "Шуварі" коштував 17 грн/кг. Різниця у ціні кавунів між Києвом та Львовом пояснюється тим, що основні потужності виробництва баштанних в Україні сконцентровані на півдні. Тому, доки в столиці є попит, кавуни доставлятимуться переважно туди, враховуючи вдвічі коротший логістичний маршрут», — пояснюють експерти.
Алла Гусарова, SuperAgronom.com
Дізнавайтесь найактуальніші агрономічні новини України першими на нашій сторінці у Facebook, Telegram, а також
