Війна в Україні створює невизначеність для економіки Європи – МВФ

Війна в Україні створює невизначеність для економіки Європи – МВФ 13.10.2023 17:51 Укрінформ Наслідки війни РФ проти України істотно вплинули на глобальні економічні процеси та продовжують створювати невизначеність, зокрема, для економіки Європи.

Так прокоментував запитання Укрінформу на заходах МВФ і Світового банку в Марракеші директор Європейського департаменту Фонду Альфред Каммер.

«Минулого року ми спостерігали значний вплив цін на енергоносії та припинення поставок російського газу, а також вплив санкцій на торговельні відносини та пов’язані з торгівлею потоки. Тож це призвело до суттєвого шоку, якого ми зазнали, зокрема, в Європі, і який досі відчуваємо», – зауважив представник Фонду.

Він зазначив, що ризики, пов’язані з війною РФ, залишаються, причому не можна виключати й ескалації війни.

«Але також може статися поглиблення економічної фрагментації через геополітичну напруженість, яка була викликана цією війною», – підкреслив представник Фонду.

При цьому він наголосив, що розвиток ситуації передбачити важко, що додає невизначеності для економічних перспектив Європи, «до того, до чого ми маємо бути готові».

У цьому зв’язку він підкреслив необхідність ретельного управління ризиками, щоби посилити стійкість економічного розвитку.

Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю Альфред Каммер висловив очікування, що ВВП України демонструватиме динаміку зростання упродовж найближчих місяців та перевершить прогнози з огляду на зусилля з макроекономічної стабілізації й відновлення економічної діяльності.

Економіка Європа МВФ Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *