Україна і Молдова організують спільний контроль у залізничному пункті пропуску

Україна і Молдова організують спільний контроль у залізничному пункті пропуску 13.10.2023 17:22 Укрінформ Україна і Молдова здійснюватимуть спільний контроль у залізничному пункті пропуску «Новосавицька-Кучурган» на українській території.

Про це Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Україна та Молдова організують спільний контроль на пункті пропуску для залізничного сполучення «Новосавицька-Кучурган» на території України. Відповідний протокол був підписаний сьогодні головами прикордонних і митних служб наших країн за підсумками онлайн-розмови з Прем’єр-міністром Молдови Доріном Речаном», – зазначив Шмигаль.

Він нагадав, що навесні країни вперше застосували спільний контроль на залізниці в пункті пропуску «Серпневе 1 – Басараб’яска». Це суттєво сприяє українському експорту, вдвічі зменшує тривалість усіх процедур, мінімізує черги, заощаджує державні кошти, наголосив глава українського уряду.

За його словами, у перспективі досвід спільного контролю сторони планують застосувати в усіх пунктах пропуску з Молдовою, а згодом і на кордонах з усіма сусідами-державами ЄС.

«Разом ми розвиваємо швидку логістику в західному напрямку. У трикутнику Україна-Молдова-Румунія маємо всі можливості активізувати логістичні коридори, щоб диверсифікувати шляхи українського експорту», – заявив Прем'єр-міністр.

Як повідомляв Укрінформ, наступного тижня відбудеться спільне засідання урядів України та Румунії з питання розширення експортної спроможності України.

КПВВ Молдова Україна Кордон Шмигаль

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *